Úvodní stránka » Finské saunové koty

Finské saunové koty

Původní historie kot sahá tisíce let zpět - první zmínky dokonce do dob, kdy obyvatelé severských oblastí čelili extrémně studenému počasí, zatímco hledali způsoby, jak se zahřát. Pojem “ kota “ je používán pro celou řadu typů chat, boud a dalších podobných chatovitých staveb. Běžně se Finské koty vyhřívaly ohněm umístěným v jejich samotném středu. V 90tých letech minulého století nastal opravdový návrat těchto tradičních staveb do zahrad mnoha finských rodin buď v podobě originálních grilovacích kot, nebo v podobě finské sauny.

 


Svým půdorysem šesti, nebo osmihranu využívají Saunové koty Arctic každý svůj prostor, takže i v nejmenší kotě o velikosti 9m2 máte pocit, že místnost je mnohem větší.

Srdcem každé saunové koty jsou saunová kamna. Nejstarší finský výrobce saunových kamen NARVI přímo pro tento účel vyvinul topidlo na tuhá paliva KOTA, které má díky špičkovému proudění vzduchu malou spotřebu dřeva a výborný tepelný výkon. V základním vybavení saunových kot Arctic naleznete saunové topidlo KOTA Luosto včetně vestavěné nádoby na ohřev vody po celém obvodu kamen. Pro zákazníky, kteří upřednostňují design před funkčností a nevyžadují ohřev vody jsou v nabídce stylová kamna NARVI Kota Inari, nebo kamna elektrická.

 

saunové koty ARCTIC - základní vybavení

 • obvodové stěny z masivní polární borovice o tloušťce 45mm
 • na stěny možnost výběru z rovného nebo zaobleného profilu
 • dvojitý strop z polární borovice, tepelná izolace včetně parozábrany
 • šindelová střešní krytina v 6ti základních barevných provedeních
 • dveře s dvojitým izolačním sklem a kvalitním zámkem
 • okna s dvojitým izolačním sklem
 • saunové lavice a podlahové rošty v Thermo provedení
 • luxusní saunové topidlo na dřevo NARVI Kota, nebo dle výběru elektrické
 • komínový systém pro saunová kamna na dřevo
 • Centrální gril Arctic v odpočívárně ( dle typu saunové koty )
 • lavičky a podlahové rošty v odpočívárně ( dle typu saunové koty )

Saunová kota ARCTIC 9


V samém středu koty jsou umístěna saunová kamna, po obvodu stěn saunové lavice. Velmi prostorná saunová kota až pro 8 osob bez odpočívárny vhodná jak pro soukromé, tak komerční účely. Jako stylovou odpočívárnu můžete zvolit originální grilovací kotu ve stejném designu a velikosti.


Combi kota ARCTIC 9/2


Ideální rodinná saunová kota o půdorysu 9m2. Sauna je dost prostorná pro 4 osoby a praktická předsíň může sloužit jako odpočívárna. Kombinované koty jsou po celém světě velmi populární a pro svoji praktičnost a systém vytápění slouží v mnoha případech klientům jako malá Ruská baňa.

Combi kota ARCTIC 9+4


Plnohodnotná Grill kota 9 s centrálním grilem a z ní vstup do sauny o velikosti 4m2. Tuto novinku zařadil výrobce na naší žádost do svého programu a hned se stala nejoblíbenější saunovou kotou v celé Evropě. Jako odpočívárna k prostorné sauně slouží originální Grill kota o velikosti 9m2, která při vašich oslavách pojme pohodlně až 10 osob kolem otevřeného ohně. Tento model tak není jen sauna, ale též celoroční altán s neopakovatelnou atmosférou


Combi kota ARCTIC 17/2


Vlajkovou lodí v naší nabídce je saunová kota o půdorysu 17m2, Třetina interiéru je určena pro prostornou saunu, ostatní část je tvořena velkorysou odpočívárnou s krbem na středové stěně. Kromě privátního využití je tato kota vhodná zejména pro provozovatele horských penzionů a hotelů.


Kontakt

Kylpylä s.r.o.
Havlíčkova 921 / 280 02 Kolín 4
+420 606 595 995

Saunový newsletter

Získejte saunové novinky
jako první! 
Vyplňte svůj
email zde:  

 


Partnerství 

www.SaunovyMag.cz 
 

Vše co jste chtěli vědět o zážitkovém saunování se dozvíte na stránce www.ZazitkoveSaunovani.cz  


 partneři projektu:

 

logo wellness noviny

 

 

Na stránce jsou použity ilustrační fotografie.